20 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Gençler İçin Tesettür Giyim Önerileri

Genç kapalı bayanlar hem moda hem de tesettür giyim için uygun olmak istemektedirler. Bu yüzden gömlek, elbise tesettür ferace, yelek, etek, pantolon gibi parçaları uyumlu ve modern bir görüntüye kavuşturmak için oldukça hassas davranmaktadırlar. Tesettür kıyafet seçimlerinde hem ruhlarını hem de zevklerini yansıtacak parçalar ve aksesuarlar kullanmak isteyen genç bayanların ilk tercih ettikleri parçalar tesettür pardesü ve tesettür tunik modelleridir.

Vücudu İyi Tanımak Önemli

Her ne seçim yapılırsa yapılsın genç bayanların öncelikle vücut proporsiyonlarına uygun tesettür giyim seçeneklerini tercih etmelidirler. Kendine özgü tesettür bir tarz oluşturmanın anahtarı kendi vücut yapısına uygun giyinmektedir. Özellikle tesettür etek ve tesettür abiye seçimlerinde vücut tipine çok önem verilmeli.

Uzun boylu ve ince fiziğe sahip kişiler tesettür abiye tercih ederken elbise tarzı modellere yönelebilirler. Ancak kilolu ve daha kısa boylu hanımlarının, elbiseden şık ve özellikle siyah renkte tesettür etek modelleri ile daha hareketli bluzlarla kombin yapmaları, tesettür abiye modasına daha uygun olacaktır. Abiye olarak değil, günlük hayatta da aynı özeni göstermek gerekir. Kilolu hanımların tesettür pantolon tercihleri ya bol ve geniş modellerden yana olmalı, ya da tesettür tunik seçimleri ile vücut hatlarını daha geri planda bırakacak tercihlerde bulunulmalıdır.

Tunikler ve Pantolonlar Gençler İçin

Genç tesettur-giyim, daha çok modern ve spor tarza uygun şekildedir. Bu yüzden tesettür pantolon ve tesettür tunik ile yapılan kombin çeşitleri hem spor hem de tesettür için gayet uygun tercihler olacaktır. Ayrıca tesettür pardesümodelleri de gençlere uygun renklerde de üretilmekte. Özellikle daha canlı renklerde seçilen tesettür pardesü, hem spor hem de şık bir görüntü elde edilmesi sağlar.

Başörtü Seçimi Çok Önemli

Abiye giyimi de olsa, günlük kullanım da olsa kıyafete uygun bir başörtü seçimi oldukça önemlidir. Eğer renkli ve hareketli bir kombin oluşturulduysa, seçilen başörtü daha sade ve sakin olmalıdır. Ancak sade ve ferace gibi tek parçayla bir kombin oluşturuluyorsa, başörtü seçimi de bunun zıttı olarak daha hareketli seçilmeli. Yaşa ve tarza uygun tesettür pantolon veya tesettür etek modellerinden birinin üzerine, sade ve toprak tonlarında bir ferace veya tesettür pardesü kullanıldıysa; yine o tonlarda ancak geometrik çizgiler barındıran hareketli bir başörtüsü seçilebilir.

Moda Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü